Kadınların Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Özellikleri

Kadınlar birçok konuda erkeklerden daha farklı özelliklere sahipler.


Gizemli Bir Dünya!

Kadının karmaşık yapısı onu daha gizemli bir hale getiriyor. Bu durum erkekler tarafından ne kadar hoş karşılanmasa da bunun altında bir takım bilimsel nedenler yatmaktadır. Kadınlar, erkeklerde olmayan öyle özelliklere sahip ki, bilimsel çalışmalarda bunları kanıtlamaktadır.

Asla Unutmaz!

Bilimsel araştırmalara göre kadınların hafızası erkeklere göre daha güçlüdür. Gördükleri veya duyduklarını unutmazlar. Bu durum erkekler tarafından çok hoş olmasa da kadın beyni erkeğe göre daha geç yaşlanmaktadır.

Kelime Haznesi Daha Geniş!

Kadınlar erkeklere oranla 2,5 kat fazla kelime haznesine sahip. Ve erkeklere oranla daha çok konuşuyor. Bu özelliğinden dolayı kadınlar, farklı ortamlara daha kolay ayak uyduruyor ve adapte oluyor. Özellikle bazı duyguların tanımı için kadın beyni daha fazla alan ayırıyor.

Kırılgan!

Kadınlar erkeklere göre daha hassas ve kırılgan yapıya sahiptir. Kırık kalp hastalığı olarak bilinen rahatsızlık kadınlarda daha çok görülmektedir. Kalbin biyolojik yapısına bağlı olarak üzüntü ve stres kadınları daha çok yıpratıyor. Kalp krizi ve çarpıntı gibi hastalıklarda yine kadınlarda daha fazla oluşan bir durumdur.

Kalbi Daha Sağlam!

Kadınlar hormonların koruyuculuğuna bağlı olarak kalp ve damar rahatsızlıkları riski erkeklere oranla daha düşüktür. Ancak bu durum menopoz dönemiyle değişkenlik gösteriyor. Menopoz dönemiyle bu tip rahatsızlıkların riski artıyor.

Ağrı Eşiği!

Kadınların ağrı eşiği erkeklere oranla daha yüksek. Vücutta oluşan sancılar ve doğum sancıları gibi dayanılmaz ağrılara dayanabilmesi için kalıtsal bir özelliktir.

Daha Az Bağımlı!

Kadınlarda bağımlılık oranı daha düşüktür. Özellikle alkol, sigara ve madde bağımlılığı erkeklerde kadınlara göre daha fazla olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Esneklik!

Kadınların vücudu erkeklere göre daha esnek bir yapıya sahip. Eklem bölgeleri de daha geniş hareket etme alanına sahiptir. Bu durum kadınlara doğum sırasında kolaylık sağlamaktadır. Kadınlara kıvraklık sağlayan bu özellikle uzun boylu ve zayıf kadınlarda bazı sorunlara da yol açıyor. Uzun ve zayıf kadınlarda kalp kapakçığının esnek olması beraberinde çarpıntı şikayetine neden oluyor.

Kokulara Daha Duyarlı!

Kadınların burunlarında yer alan koku hücreleri erkeklere göre daha fazladır. Böylelikle kadınlar kokuya daha duyarlı olmaktadır. Parfüm düşkünlüğü ve bozulan maddeleri ayırt etme özelliği de bu yüzden kaynaklanmaktadır.

Bel Yağlanması!

Kadınların bel bölgesinin yağlanması erkeklere göre daha az oluşan bir durumdur. Fakat düzensiz beslenme ve obezite nedeniyle kadınlar bu özelliklerinin koruyamamaktadır.

Uzun Yaşam!

Kadınlar erkeklere göre beş yıl daha fazla yaşıyor. Ortalama ömür süresinin fazla olması yukarıda saydığımız diğer nedenlerle de bağlantılıdır.

Senin buna tepkin ne?
Alkış Alkış
0
Alkış
İlginç İlginç
2
İlginç
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Komik Komik
0
Komik
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Hoş Hoş
0
Hoş
Cool Cool
0
Cool

Kadınların Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Özellikleri

Bize Katıl

Facebook veya Twitter hesabınla da giriş yapabilirsin.

Üye değil misiniz?
Kayıt Ol

Şifremi Sıfırla

Tıkla ve
Bize Katıl

Kayıt Ol

Bize katıl ve paylaşıma başla

Captcha!
Tıkla ve
Bize Katıl
Hangi tür içerik ekleyeceksin?
Test
Anket
Kapsamlı İçerik
Galeri / Liste
Caps Oluştur
Video
Müzik / Ses
Resim