Florür’ün Vücuda Verdiği Zararlar

Diş sağlığı ve temizliği için günlük hayatta kullandığımız macunlar yüksek oranda Florür içermektedir.


Florür'ün İlk Kaynağı Diş Macunu!

Diş sağlığı ve temizliği için günlük hayatta kullandığımız macunlar yüksek oranda Florür içermektedir. Ancak diş sağlığı için bu kadar yararlı olan Florür vücuda nasıl zarar veriyor?

Suda ki Zehir!

Diş macunun yanı sıra içme suyu da bir diğer florür kaynağıdır. Ayrıca günlük hayatta tükettiğimiz birçok besin de florür kaynağıdır. Teflon tencere ve tavalarda pişirilen yemekler, paketlenmiş gıdalar ve hazır meyve suları florürün yaygın olduğu diğer kaynaklar arasındadır.

Birikimli Zehir!

Bazı kimyasal maddeler vücuttan tam olarak atılmaz ve bir kısmı depolanır. Bu kimyasallar arasında elbette ki florür de vardır. Her gün diş macunu ve birçok besinden aldığımız florürün sadece %50-60'ı vücuttan atılmaktadır. Geri kalanı ise vücutta depolanmaktadır.

Florür Kemiklerde Birikiyor!

Florür,özellikle kemiklerde birikmektedir. Kemiklerde uzun süre florür birikimi kemik erimesi başta olmak üzere birçok kemik ve eklem rahatsızlığına yol açmaktadır.

Kısırlığa Yol Açıyor!

Laboratuvar ortamında yapılan araştırmalara göre uzun süre vücutta biriken florür, erkeklerde üreme organlarına zarar vererek kısırlığa yol açıyor. Yine yapılan araştırmalara göre sularında yüksek oranda florür bulunan bölgelerde, doğurganlık oranları ciddi şekilde düşmüştür.

Aptallaştırıyor!

Vücutta yüksek miktarda florür birikmesi, IQ seviyesini geriletmektedir. Yapılan araştırmalara göre vücutta 1 mg/lt florür artışı, IQ seviyesini 0.59 puan düşürmektedir.

Davranış Bozukluğu!

Florürün beyinde birikmesi sonucu kişide davranış bozuklukları ortaya çıkmaktadır. Sinir sistemini olumsuz etkileyen florür, uzun vadede Alzheimer hastalığına yol açmaktadır.

Erken Ergenliğe Yol Açıyor!

Vücutta florür birikimi, büyüme ve ergenlik süreçlerinden sorumlu olan pineal bezini de olumsuz etkilemektedir. Yapılan araştırmalara göre florür miktarı özellikle kız çocuklarında erken ergenliğe sebep olmaktadır.

Senin buna tepkin ne?
Alkış Alkış
0
Alkış
İlginç İlginç
0
İlginç
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Komik Komik
0
Komik
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Hoş Hoş
0
Hoş
Cool Cool
0
Cool

Florür’ün Vücuda Verdiği Zararlar

Bize Katıl

Facebook veya Twitter hesabınla da giriş yapabilirsin.

Üye değil misiniz?
Kayıt Ol

Şifremi Sıfırla

Tıkla ve
Bize Katıl

Kayıt Ol

Bize katıl ve paylaşıma başla

Captcha!
Tıkla ve
Bize Katıl
Hangi tür içerik ekleyeceksin?
Test
Anket
Kapsamlı İçerik
Galeri / Liste
Caps Oluştur
Video
Müzik / Ses
Resim