EN İYİ PR (HALKLA İLİŞKİLER VE PAZARLAMA) FİLMLERİ

Halkla İlişkiler sektöründe çalışıyorsanız ve mesleğinizle ilgili yeteri kadar kaynak olmadığını düşünüyorsanız, bu filmleri mutlaka seyretmelisiniz. Bu filmlerden, PR sektörüyle ilgili birçok ipucu bulacak, örnek...


Wag the Dog (1997)

Dustin Hoffman ve Robert DeNiro’nın oynadığı film, seçim zamanı ortalığı karıştıran bir skandalla nasıl başa çıkıldığının hikayesidir. Halkın dikkatini dağıtmak için sahte bir savaş bile yaratan bir siyasi halkla ilişkiler danışmanı üzerine odaklanmıştır.

Jerry Maguire (1996)

Ölümsüz “Show me the money” mottosundan, müşterilerini çalmaya çalışan diğer ajanlarla olan tartışmalara, müşterileri için yaptığı zorlu çalışmalardan pazarlamaya itmeye kadar geçen sürede, Halkla ilişkiler mesleği ile ilgili birçok beceri var. Kendinize sadık kalıp kalmadığınıza dair bir film – hatta etrafınız sizi satanlarla çevrili olsa bile- bir gün kazanabilirsiniz.

The Social Network (2010)

Günümüzde halkla ilişkiler dijital medyayı da içeriyor kuşkusuz… Film; öğrencilerin, Harvard Gazetesi aracılığıyla yeni bir sosyal medya platformu tanımalarını ve sonrasında olumsuz hikayelerini anlatıyor. Hem dijital medyayı hem de geleneksel halkla ilişkileri anlatan harika bir iş hikayesi.

All the President’s Men (1976)

Redford ve Hoffman. Bu iki oyuncu, Başkan Nixon’ın istifasına yol açan Watergate skandalının ayrıntılarını ortaya çıkaran tarihi muhabirleri canlandırıyor. Evet, bu bir gazetecilik filmi, ancak hikaye göz önüne alındığında, bu hikaye halkı, hükumeti ve hatta insanı nasıl etkileyeceği ile tamamen ilgileniyor. Bu şaşırtıcı film, bir PR ajansına, krizler hakkında ne dersler alabileceği ipuçları sunuyor.

Sweet Smell of Success (1957)

Film, bir dedikodu köşe yazarı ve bir halkla ilişkiler ajans başkanı arasındaki ilişkiyi vurguluyor ve yakından bağlı olan ilişkileri göz önüne sürüyor. Bir öykünün imajını şekillendirmede, PR’ın önemini ve gazetecilerle PR uzmanlarının arasındaki ilişkinin gerekliliğini vurguluyor. Film, bazı üniversitelerde halen vaka incelemesi olarak ele alınıyor.

The Queen (2006)

Princess Diana’nın ölümünü izleyen günlerde Kraliçe II. Elizabeth’i oynayan Helen Mirren’in oynadığı film; kriz iletişiminin bir küçük evreni haline geldi. Başbakan Tony Blair ve Kraliyet Ailesi, Diana’nın ölümünü halka ve yaslı Londra kentine sunmak zorundaydı. Senaryo, Diana ile Prens Charles arasındaki boşanma ve Kraliçeyle ilgili konularla uğraşarak, PR ekibinin bunu nasıl yapacağını ele alır.

Primary Colors (1998)

PR danışmanlarının, adaylara, siyaset alanında yol göstermelerine yardımcı olmakla ilgili bir başka film. Medyadaki ört basları, dönüşleri, acil PR durumlarını ele almakla ilgili eğlenceli, eğitici ve keyifli bir film.

Phone Booth (2002)

Halkla ilişkiler yanlısı ve reklamcı arasındaki farkı öğrenmek isterseniz, filmin açılış sahnesini izlemelisiniz. Hiçbir strateji yok; hepsi kaldıraç. Tanıtım kariyerine odaklanan Stu Shepard ve sadece gazetecilik yapan biriyle ilgili bir film. Dolayısıyla bu nedenle en iyi PR filmleri listesinde olması gerekiyor.

Senin buna tepkin ne?
Alkış Alkış
0
Alkış
İlginç İlginç
2
İlginç
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Komik Komik
0
Komik
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Hoş Hoş
2
Hoş
Cool Cool
1
Cool

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN İYİ PR (HALKLA İLİŞKİLER VE PAZARLAMA) FİLMLERİ

Bize Katıl

Facebook veya Twitter hesabınla da giriş yapabilirsin.

Üye değil misiniz?
Kayıt Ol

Şifremi Sıfırla

Tıkla ve
Bize Katıl

Kayıt Ol

Bize katıl ve paylaşıma başla

Captcha!
Tıkla ve
Bize Katıl
Hangi tür içerik ekleyeceksin?
Test
Anket
Kapsamlı İçerik
Galeri / Liste
Caps Oluştur
Video
Müzik / Ses
Resim