Aşkı Taze Tutmanın Yolları

İlişkinizi ve aşkınızı canlandırmanın basit ipuçları...


İlişkiler Nasıl Yorulur?

Uzun süreli ilişkiler mutlu mesut devam ederken artık tıkanma noktasına gelir ve çiftler yorulduğunu hisseder. Normal sorun olmayan ufak pürüzler bile ilişkiyi bitirme noktasına getirir. Aslında ilişkiniz yada aşkınız yorulmaz. Zaman içerisinde kişinin bakış açısı ve karakteri değişir. Bu değişim karşısında ilişkiler yıpranmaya başlar.

Aşkın Gözü Kördür!

Aşın gözü kördür. İlişkinin başında partnerin bazı davranışları karşı tarafın hoşuna giderken zamanla bu davranışlar sorun haline gelmeye başlar. Bu durum öyle bir hal alır ki, artık bu huy ve davranışlar karşı taraf için itici bir durum oluşturur. Bu da kişilerin ve karakterlerin zamanla değişmesinden kaynaklanır. Durum böyleyken "Aşkın Gözü Kördür." lafı haksız sayılmaz.

Ben Sen Yok!

İlişkileri yıpratan en önemli unsur partnerlerin sürekli birbiri ile kıyaslama yapmalarıdır. Ben ve sen gibi kıyaslama cümlelerinden uzak durun. Birlikte vakit geçirdiğiniz zaman kendinize ortak alanlar oluşturun. Hediye ve birlikte yemek yeme gibi hoş aktiviteleri sadece özel günlerde değil ilişkinizin geneline yayın.

Birbirinizi Anlayın!

En ufak bir sorunda kırgınlık veya küsmek gibi davranışlar yerine birbirinizi anlama yolunu tercih edin. Gereksiz konularda ve tartışmalarda birbirinizi yargılamayın. Suçlu aramak yerine ortak çözümler üretin.

Son Olarak!

Partnerlerin kendine ait yaşam alanları olmalı. Her şeyi birlikte yapmak oldukça yaygın olan bir yanlıştır. Ayrıca cinsel hayatınıza renk katmakta kimi zaman ilişkinizi canlandıran bir diğer yöntemdir.

Senin buna tepkin ne?
Alkış Alkış
1
Alkış
İlginç İlginç
0
İlginç
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Komik Komik
0
Komik
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Hoş Hoş
0
Hoş
Cool Cool
0
Cool

Aşkı Taze Tutmanın Yolları

Bize Katıl

Facebook veya Twitter hesabınla da giriş yapabilirsin.

Üye değil misiniz?
Kayıt Ol

Şifremi Sıfırla

Tıkla ve
Bize Katıl

Kayıt Ol

Bize katıl ve paylaşıma başla

Captcha!
Tıkla ve
Bize Katıl
Hangi tür içerik ekleyeceksin?
Test
Anket
Kapsamlı İçerik
Galeri / Liste
Caps Oluştur
Video
Müzik / Ses
Resim